MATEŘSKÁ ŠKOLA TOVÁRNÍ BEROUN

Aktuálně  O škole  Úřední deska  Foto  Akce  Třídy  Časopis  Ekoškola  Jídelníček

foto budovy mš

Časopis Motýlek

Informace k soutěži

Tvořivá soutěž roku 2022 pro rodiče a děti : vyhlášena ..... - téma zní: ""
Soutěž je každoroční tradicí školky s hojnou účastí již od roku 2005 -viz. odkazy na minulé soutěže (Fotogalerie)

Distanční výuka předškoláků

08.03. 2021
MŠ zajistila pro všechny děti divadelní představení online v rámci distanční výuky. Divadlo loutek Ostrava představí svou pohádku "JAK ŠLO VEJCE NA VANDR", kterou můžete s Vašimi dětmi sledovat v sobotu dne 20.3.2021, kdykoliv během dne. ...Děkujeme rodičům za zpětné vazby na divadlo.

METODIKA pro vzdělávání distančním způsobem v MŠ -co a jak nás může čekat

20.04. 2020
Chystáme se do 1. třídy -e-book zdarma fy Novadida 2019, příručka pro rodiče i učitele, 41 stran

07.04. 2020
Zajímavá krátká (3min) videa na FB z pg-psych.poradny STEP Vám srozumitelně objasní - Co procvičovat u předškoláků,-(doporučuji shlédnout. V následném odkazu najdete i aplikaci ke stažení na procvičování matematických kompetencí "Tam a sem s myšákem"  a zde i řadu pracovních listů ze všech zmiňovaných oblastí rozvoje dítěte, pěkně rozděleno, co konkrétním listem procvičujete.

31.03. 2020
Vyzkoušejte edukační videa (404)  z různých oblastí pro předškolní vzdělávání na webu ČT EDU

Články na začátek školního roku

Čtyři omyly při nákupu dětských přezůvek - článek z Informatoria 7

Když dobrý spánek chybí - článek z Informatoria 7

DESATERO PRO RODIČE  co mají zvládnout děti před vstupem do ZŠ

Oblečení do školky - prakticky

Nástup do školky - článek ze stránek nevýchova.cz

Jak bylo ve školce? - o komunikaci rodič-dítě

Nástraha zimy- nemoci z nachlazení

Pobyt venku v mateřské škole - důležité informace pro rodiče

Vánoce podle Zdravé 5

Osvěta o autismu - info - plakát - vzkazy

Celé Česko čte dětem - informační web

GDPR -bezpečnostní analýza MŠ

článek E.Opravilové - Ať si děti hrají

www.primavizus.cz - partner naší mateřské školy v oblasti preventivního vyšetření zraku u dětí - "Jak včas odhalit oční vady a zachránit dítěti zrak"

Zralost pro školu je komplexní charakteristika  ....článek Informatorium 9/2014

Objevuje svět  kamarádů pět - o našem projektu 2013-2014 v INFORMATORIU

Co se ve školce naučíš, ve škole jako když najdeš - návaznost MŠ a ZŠ, otázky školní zralosti

Z dětského světa mizí říkadla a zpěv - z ordinace logopeda

Zajímavé odkazy

Život v lese - ptáci, rostliny, keře, stromy, hmyz, savci

Mezinárodní program EKOŠKOLA pro mateřské školy

Co se děje v našem regionu- akce, zajímavosti , zubní pohotovost

Lexikon naší přírody

Encyklopedie rostlin

Atlas sladkovodních ryb    Akvarijní ryby

Svět hmyzu

Dětské stránky -různé zajímavosti , tvoření

VÁNOČNÍ STRÁNKY -vše, co potřebujete vědět o Vánocích

Vánoce a vše o nich

"ČTENÁŘŮV SYMPATICKÝ RÁDCE" -ČTE-SY-RÁD je neustále aktualizovaná databáze k doporučování čtivých knih.- Proč si nečteme rádi? Protože nevíme CO! V době Internetu, zrychlené práce i zábavy nemáme čas - a často ani trpělivost - hledat "ji" v záplavě nových titulů. Nemáme KDY, nevíme JAK. Pak už se lehce vytratí PROČ".

"ROSTEME S KNIHOU" - zajímavé knižní tipy na nové i stávající dětské knihy, dle věkových kategorií